Szef KRS: Rada rekomendowała do Izby Karnej SN sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu

Krajowa Rada Sądownictwa zarekomendowała sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu Wojciecha Sycha na sędziego Izby Karnej Sądu Najwyższego – poinformował szef KRS Leszek Mazur po piątkowych obradach Rady.

W piątek KRS zajął się wyłonieniem tego spośród kandydatów na sędziego Izby Karnej SN, o powołanie którego wystąpi do prezydenta. Rada rozpatrywała pięć kandydatur.

„Do Izby Karnej został zarekomendowany sędzia z Sądu Okręgowego w Poznaniu. Pozostałe cztery kandydatury nie uzyskały rekomendacji” – powiedział dziennikarzom sędzia Mazur po posiedzeniu KRS.

W końcu czerwca w Monitorze Polskim opublikowane zostało obwieszczenie prezydenta o wolnych stanowiskach sędziego w SN – do objęcia są łącznie 44 wakaty sędziowskie – w tym 1 w Izbie Karnej. Na stanowisko w Izbie Karnej wpłynęło pierwotnie 7 kandydatur.

KRS w czwartek rozpoczęła czterodniowe posiedzenie podczas którego zajmuje się wyłanianiem kandydatur na sędziów SN. W czwartek rozpatrywano kandydatów na 16 miejsc w Izbie Dyscyplinarnej SN.

KRS podjęła uchwałę o przedstawieniu prezydentowi wniosku o powołanie 12 sędziów Izby Dyscyplinarnej. Pozostałe cztery wolne miejsca w Izbie miały zostać obsadzone w kolejnej rundzie czwartkowego głosowania, żadna z kandydatur nie uzyskała jednak wymaganej większości głosów Rady.

W przyszłym tygodniu, w poniedziałek i wtorek, Rada zajmie się obsadą dwóch kolejnych izb: nowopowstałej Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, w której do obsadzenia jest 20 miejsc oraz Izbie Cywilnej, w której jest 7 wakatów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl