fot. flickr.com

Szef CBA potwierdził swoją rezygnację

Paweł Wojtunik potwierdził, że złożył rezygnację z funkcji szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Wyjaśnił, że motywowały go jedynie względy państwowe.

Ustępujący szef CBA przyznał, że nie bez znaczenia była decyzja nowego szefa ABW dot. postępowania kontrolnego związanego z ewentualnym ujawnieniem przez niego informacji niejawnych podczas spotkania z byłą wicepremier Elżbietą Bieńkowską.

– Decyzja tego typu zgodnie z polskimi przepisami powoduje automatyczne odsunięcie od wszelkich informacji o charakterze niejawnym. Dalsze moje pozostawanie na stanowisku bez dostępu do informacji niejawnych, które stanowią 99 proc. materiałów jakie znajdują się w CBA, byłoby fikcją. Stąd podjąłem taką a nie inną decyzję – oznajmił Paweł Wojtunik.

Dotychczasowy szef CBA zaznaczył też, że nie ujawnił tajemnicy państwowej w ujawnionej w aferze taśmowej rozmowie z Elżbietą Bieńkowską.

Centrum Informacyjne Rządu podało wczoraj, że szef CBA Paweł Wojtunik podał się do dymisji. W związku z przyjęciem rezygnacji wszczęto procedurę odwoławczą.

Według przekazów medialnych Pawła Wojtunika ma zastąpić Ernest Bejda, który w latach 2006-2009 był wiceszefem CBA, a wcześniej uczestniczył w pracach nad ustawą o Centralnym Biurze.

RIRM

drukuj