Szczecin: Wyrusza dziś 17. Marsz dla Życia – największy marsz pro-life w Polsce

Po raz siedemnasty ulicami Szczecina przejdzie dziś Marsz dla Życia. Szczecińska manifestacja pro-life jest jak dotąd największą taką w Polsce.

W tym roku Marsz dla Życia przejdzie pod hasłem „Miłość większa niż…”. Organizatorzy chcą poprzez nie zachęcić jego uczestników do głębszych refleksji dotyczących naszego życia i wzbudzić w nich jeszcze większą wrażliwość na życie, zwłaszcza to zagrożone.

Manifestacji jak co roku towarzyszyć będzie akcja „Pielucha dla Malucha” organizowana dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek. Do włączenia się w nią zachęca Anna Pleskot, rzecznik szczecińskiego Marszu dla Życia.

Zachęcamy wszystkich uczestników do przyniesienia pieluchy oraz innych artykułów chemii kosmetycznej. Wszystkie dary zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki, która jest pod opieką Fundacji Małych Stópek. To jest właściwie tradycja Marszu dla Życia, że zbieramy pieluchy pod pomnikiem św. Jana Pawła II zanim wyruszy marsz. Następnie wszyscy śpiewając i skandując hasła idziemy, radując się życiem i manifestując walkę o godność każdego człowieka – mówi Anna Pleskot.

Szczeciński Marsz dla Życia rozpocznie się o godz. 15.00 na Jasnych Błoniach. Stamtąd jego uczestnicy przejdą ulicami miasta do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba. Tam o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. z przyrzeczeniem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl