PAP/Jakub Kaczmarczyk

W Białymstoku odbędzie się kolejna regionalna konwencja PiS

W Białymstoku odbędzie się dziś kolejna regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkanie mają przybyć m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Wczoraj odbyła się natomiast konwencja regionalna PiS w Poznaniu. Poszczególni politycy partii rządzącej kandydujący do PE kontynuują też spotkania z mieszkańcami mniejszych miejscowości. Takie spotkanie odbyło się wczoraj m.in. w Gorlicach, gdzie udały się wicepremier Beata Szydło oraz poseł Barbara Bartuś. Wicepremier Szydło zaznaczyła, że nadchodzące wybory przesądzą o tym, czy UE zacznie równo traktować kraje członkowskie.

Bycie członkiem UE jest dla Polski niezwykłym osiągnięciem i na pewno jest tą wartością, której powinniśmy strzec. Nie mamy też wątpliwości co do tego, że UE powinna przede wszystkim zacząć być miejscem, w którym każdy Europejczyk ma takie same szanse, czuje się tak samo traktowany, a także ma poczucie bezpieczeństwa i równości. Czy w tej chwili tak się dzieje? Nie zawsze. Bierze się to stąd, że jest grupa państw w Unii, które chcą narzucać swoją wolę, chcą narzucać dyktat pozostałym członkom – mówiła wicepremier.

Beata Szydło podkreśliła, że wszystkie kraje unijne mają takie same prawa i obowiązki, dlatego ich obywatele muszą mieć takie same szanse.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja.

RIRM

drukuj