fot. PAP/Marcin Bielecki

Szczecin: wirtualna wycieczka po mieście z przewodnikiem

Zamek Książąt Pomorskich, bazylika św. Jakuba, ale też charakterystyczny budynek szczecińskiej filharmonii czy tereny Międzyodrza będzie można dzisiaj zobaczyć bez wychodzenia z domu. Wirtualny spacer po Szczecinie poprowadzi przewodniczka miejska Małgorzata Duda.

Podczas wirtualnej wycieczki będzie można odwiedzić najbardziej znane budowle Szczecina, zarówno zabytkowe, jak i współczesne – zapowiadają organizatorzy. Uczestnicy, nie wychodząc z domu, będą mogli zobaczyć główną świątynię stolicy Pomorza Zachodniego – bazylikę archikatedralną św. Jakuba Apostoła, historyczną siedzibę rodu Gryfitów – Zamek Książąt Pomorskich, szczecińskie place z charakterystycznym „gwiaździstym” układem ulic, a także wnętrze jednej z najnowszych budowli, Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, zwanej „lodowym pałacem”.

„Szczecin, stolica Pomorza Zachodniego, nazywany jest +pływającym ogrodem+. W trakcie naszej wycieczki zajrzymy więc do otaczających miasto lasów i położonych w centrum parków, odwiedzimy również Cmentarz Centralny – największą nekropolię w Polsce. Pospacerujemy nad Odrą, spojrzymy z lotu ptaka na malownicze tereny Międzyodrza (pomiędzy Odrą Zachodnią i Wschodnią – PAP) i jezioro Dąbie, odwiedzimy miejską plażę” – zapowiedzieli organizatorzy.

Na spacer on line zabierze chętnych Małgorzata Duda – przewodniczka miejska po Szczecinie i terenowa po województwie zachodniopomorskim, autorka i wydawczyni serii książek dla dzieci „Legendy Pomorza Zachodniego” oraz współautorka przewodników i publikacji krajoznawczych.

Organizatorami wydarzenia są Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki i portal Discover Pomerania.

Wycieczka będzie prowadzona na żywo na profilu facebookowym Discover Pomerania. Rozpocznie się w poniedziałek o godz. 12.00.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl