fot. PAP/Marcin Bielecki

Szczecin: Trwa dogaszanie pożaru w zakładzie przetwórstwa opon

Trwa dogaszanie pożaru w hali, w której składowano opony. Nastąpiła lokalizacja pożaru – poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak.

„Cały obiekt, w którym doszło to pożaru ma ponad 4 tys. metrów kwadratowych. Jaką dokładnie część objął pożar będzie wiadomo po zakończeniu akcji” – powiedział PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak.

Na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

Pożar wybuchł w środę około godziny 17.30 w zakładzie zajmującym się przetwórstwem opon. To teren po dawnej fabryce Papieru Szczecin-Skolwin.

W środę wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki skierował na miejsce grupę interwencyjno-wyjazdową Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z pojazdem wyposażonym w aparaturę do pomiaru poziomu skażenia powietrza.

Zaapelował też do mieszkańców dzielnic: Stołczyn, Skolwin, Gocław i Golęcin, by nie otwierali okien.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl