MSZ: polska rodzina poszkodowana w pożarze londyńskiego wieżowca

Polska rodzina została poszkodowana w pożarze londyńskiego wieżowca; pomocy udziela jej konsul, który jest w kontakcie z najbliższymi rodziny – poinformowało w środę na Twitterze MSZ.

Według informacji przekazanych przez pogotowie ratunkowe w pożarze, który wybuchł w nocy z wtorku na środę w wieżowcu mieszkalnym Grenfell Tower w zachodniej części brytyjskiej stolicy zginęło co najmniej sześć osób, a 74 zostały ranne, z czego 20 jest w stanie krytycznym. Służby ratunkowe i burmistrz Londynu Sadiq Khan przypuszczają, że liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie wzrośnie; cały czas jest też wiele osób zaginionych.

W środę po południu resort polskiej dyplomacji zamieścił na Twitterze wpis, w którym przekazał, że konsul „udziela pomocy polskiej rodzinie poszkodowanej w pożarze #Grenfelltower”. Jak podkreślono, jest on również „w kontakcie z ich najbliższymi”.

MSZ podkreślił również, że „na bieżąco weryfikuje doniesienia i zgłoszenia o innych obywatelach, którzy mogli ucierpieć w pożarze #Grenfelltower w #Londyn”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl