fot. https://www.facebook.com/OSP-KSRG-%C5%9Amigiel-189280031195831/photos/2705334702923672

Woj. wielkopolskie: kolejny pożar na składowisku odpadów w Przysiece Polskiej

Osiem zastępów straży gasi pożar hałdy odpadów na składowisku w Przysiece Polskiej (pow. kościański, woj. wielkopolskie). Ogień pojawił się w zakładzie dziś przed godz. 5. W czwartek zakończono w tym miejscu trwającą cztery doby akcję gaszenia innego pożaru śmieci.

Dyżurny wielkopolskiej PSP przekazał PAP, że zgłoszenie o pożarze na terenie składowiska strażacy otrzymali dzisiaj przed godz. 5 rano.

„W tej chwili na miejscu jest osiem zastępów, w pierwszym rzucie było 12” – powiedział.

Dodał, że pożar jest już opanowany.

To piąty pożar składowiska w Przysiece Polskiej w tym roku. W czwartek strażacy zakończyli trwającą cztery doby akcję gaśniczą na terenie zakładu, po tym jak w niedzielę ogień objął około 2 tys. m kw. wysokich na 8-10 m hałd odpadów.

W szczytowym momencie z ogniem walczyło 48 zastępów OSP i PSP z powiatów: kościańskiego, leszczyńskiego, poznańskiego, śremskiego i międzychodzkiego. W gaszeniu i późniejszym, kilkudniowym dozorowaniu oraz rozbieraniu hałd odpadów uczestniczyło łącznie około 300 strażaków.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl