Mołdawia: podczas ostatniej doby wybuchło 345 pożarów. Wszczęto śledztwo

W Mołdawii podczas ostatniej doby wybuchło 345 pożarów. W większości przypadków żywioł objął nieużytki rolne – podała w niedzielę po południu mołdawska obrona cywilna. Okoliczności pojawienia się ognia są przedmiotem śledztwa – przekazały władze.

Z informacji portalu „Realitatea” wynika, że w kilku przypadkach doszło do zajęcia przez ogień budynków mieszkalnych. W jednym z nich eksplodowała butla gazowa.

Kiszyniowski portal odnotował, że najwięcej pożarów w niedzielę wystąpiło w rejonie miasta Ialoveni, w środkowej części kraju, gdzie zajęty przez żywioł obszar przekracza 40 hektarów, głównie nieużytków rolnych.

„Okoliczności pojawienia się ognia są obecnie przedmiotem śledztwa” – podały mołdawskie służby, dopuszczając, że część pożarów mogła pojawić się wskutek wypalania łąk.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl