fot. policja.pl

Szczecin: Pierwsze elektryczne radiowozy w zachodniopomorskim garnizonie policji

Cztery elektryczne pojazdy zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Pierwszych w Polsce radiowozów na prąd będą używać funkcjonariusze w Szczecinie i w Szczecinku.

„W garnizonie zachodniopomorskim nie tylko dbamy o przestrzeganie prawa chroniącego środowisko naturalne. Przede wszystkim staramy się edukować społeczeństwo w tym zakresie, a teraz jeszcze dajemy przykład na wykorzystanie nowoczesnych technologii proekologicznych” – powiedział w czwartek komendant wojewódzki policji w Szczecinie nadinsp. Jacek Cegieła.

Dodał, że zachodniopomorska policja to „jedna z pierwszych” instytucji, która do swojej floty wcieliła kilka lat temu elektryczny, nieoznakowany pojazd.

„Jesteśmy przekonani co do słuszności takiego trendu” – zaznaczył Jacek Cegieła.

Jeden z nowych pojazdów będzie wykorzystywany do przewozu psów służbowych, pracujących w Wydziale Prewencji KWP, m.in. w ramach służby patrolowej. Nowe auta – jak zaznaczył komendant wojewódzki – będą mogły wjeżdżać na tereny, gdzie zabronione jest korzystanie z silników spalinowych.

Pozostałe pojazdy to auta osobowe. Jedno z nich zostanie przekazane do Wydziału Ruchu Drogowego KWP i będzie wykorzystywane do nadzoru bezpieczeństwa ruchu drogowego, a kolejne mają być do dyspozycji policjantów Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie i Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Oprócz samochodów kupiono też trzy naścienne stacje ładowania.

Koszt tej inwestycji to 670 tys. zł. Ponad 470 tys. to pieniądze przekazane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

PAP/RIRM

drukuj