Komisja Wenecka wyda opinię ws. noweli ustawy o policji?

Komisja Wenecka otrzymała prośbę o opinię nt. nowelizacji ustawy o policji. Z takim wnioskiem do komisji zwrócił się Komitet Monitorujący Zgromadzenia Parlamentarne Rady Europy. To już druga opinia dotycząca Polski, która wpłynęła do Komisji Weneckiej. Pierwsza dotyczyła nowelizacji ustawy o Trybunał Konstytucyjny.

Tym razem chodzi o znowelizowaną ustawę o policji, która porządkuje zasady kontroli operacyjnej, prowadzonej przez policję i służby specjalne. Poseł Marek Suski, wiceszef klubu parlamentarnego PiS, zauważa, że całą akcję nakręca opozycja, która  krytykowała obydwie ustawy.

– Tu nie ma żadnych podstaw ani w jednym, ani w drugim przypadku do podejrzeń o łamaniu konstytucji. To jest akcja przeciwko Polsce, nakręcana w dużym stopniu przez opozycję. Tego typu działania w jakimś sensie stoją w sprzeczności z suwerennością naszego kraju. Nie wiem, jaka będzie reakcja naszego rządu, naszych władz, ale to jest rzecz co najmniej nieelegancka – mówi Poseł Marek Suski, wiceszef KP PiS.

W niedzielę weszły w życie nowe przepisy dotyczące pobierania przez służby specjalne danych: telekomunikacyjnych, internetowych oraz prowadzenia kontroli operacyjnej.

Strona rządowa wiele razy podawała, że gdyby nowela nie weszła w życie 7 lutego, służby nie miałyby podstaw do wielu działań. 6 lutego wszedł bowiem w życie wyrok TK z lipca 2014 r. – zakwestionowane wtedy przepisy przestały obowiązywać.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl