Szczecin: dziś wieczorem odbędzie się koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza”

Na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie odbędzie się dziś koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza”. Na uczestników czeka muzyka sakralna i pokazy świetlne.

Koncert poprzedzi ceremoniał morski z udziałem kompanii honorowej studentów Akademii Morskiej w Szczecinie.

Inicjatywa ma uczcić pamięć osób, które związały swoje życie z morzem i których morze zabrało na wieczną wachtę. Magdalena Jagiełło-Kmieciak z Opery na Zamku Krzyżackim w Szczecinie wskazuje, że należy się im szczególny hołd.

– Utwory, które będą grane i których wysłuchamy ze sceny, to są utwory, które pokazują, po pierwsze, afirmację życia, ale także to, że powinniśmy kochać to, co jest wokół i to, że żywioły tak naprawdę są dużo silniejsze. Tutaj akurat tym żywiołem jest woda, która pochłonęła wiele ofiar. Im składamy hołd – marynarzom, ludziom morza, tym, którzy w te odmęty udają się niezależnie od pogody, mimo sztormów i poświęcają swoje życie, również dla nas – zaznacza Magdalena Jagiełło-Kmieciak.

Koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza” na stałe wpisał się w kulturalną mapę Szczecina. To też jedyne tego rodzaju widowisko w Europie. Jego początek zaplanowano na godz. 22.00. Muzyce towarzyszyć będzie gra świateł, która spotęguje nastrój wieczoru.

Podczas koncertu widzowie usłyszą utwory polskich i zagranicznych artystów. Wśród nich jest m.in. Marek Jasiński, który wykona sekwencję Stabat Mater. Co roku wydarzenie przyciąga ponad tysięczną publiczność.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl