fot. https://twitter.com/marekgrobarczyk

Szczecin: Trwa Międzynarodowy Kongres Morski

W Szczecinie rozpoczął się 8. Międzynarodowy Kongres Morski. W trakcie dwudniowych obrad uczestnicy dyskutują o portach i żegludze, edukacji, rozwoju i innowacjach, a także o ekologii i bezpieczeństwie. Istotnym tematem debaty ma być przemysł offshore i działania na rzecz klimatu.

https://twitter.com/marekgrobarczyk/status/1434847786487500805

Obrady Międzynarodowego Kongresu Morskiego otworzył Marek Gróbarczyk, wiceminister infrastruktury oraz pełnomocnik rządu ds. gospodarowania wodą. W swoim wystąpieniu wskazał, że jednym z najważniejszych tematów rozmów jest rozwój polskich portów [czytaj więcej].

– To jest czas, abyśmy rozpoczęli dyskusję na temat akwizycji. Przygotowujemy rozwiązania prawne, które umożliwią portom inwestowanie poza granicami naszego kraju. Myślę, że to jest krok, który powinniśmy wykonać w ramach poszerzania naszych możliwości, w ramach rozwoju portów i w ramach przekroczenia tych magicznych 100-milionowych przeładunków w portach. W tych wynikach nie możemy się zatrzymać – akcentował Marek Gróbarczyk.

Premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników kongresu wyraził przekonanie, że silny segment morski będzie stanowił o coraz większej roli Polski w całym basenie Morza Bałtyckiego. Zaznaczył, że program debat świadczy o tym. że kongres gotowy jest dyskutować o najpilniejszych wyzwaniach współczesności, którymi są: modernizacja wybrzeża, budowa portów, wzmacnianie przemysłu stoczniowego i rozwój zielonych technologii.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl