Szczecin: W czerwcu odbędą się manewry marynarki wojennej państw NATO Baltops 2017

Na początku czerwca odbędą się manewry Baltops 2017. Do Szczecina wpłynie ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw NATO. Jak wskazał wojewoda zachodniopomorski dr Krzysztof Kozłowski, jest to realizacja zobowiązań państw sojuszniczych Paktu Północnoatlantyckiego.

Manewry Baltops 2017 są realizacją szczytu walijskiego i warszawskiego. Jest to bardzo dobra wiadomość dla bezpieczeństwa Polski. Marynarki wojenne państw sojuszniczych będą ćwiczyć symulacje oraz będą realizowały różne działania o charakterze taktycznym – powiedział wojewoda zachodniopomorski.

To ważne wydarzenie, ponieważ marynarki wojenne z poszczególnych państw NATO będą mogły przećwiczyć systemy dowodzenia, systemy łącznościowe oraz zasady wspólnego reagowania na wypadek niebezpieczeństwa – dodał.

Polska musi być gotowa na ewentualne zagrożenie ze strony jakiegokolwiek agresora – zaznaczył gość programu „Aktualności dnia”.

Bezpieczeństwo Polski oraz dobre relacje z państwami, z którymi graniczymy, są bardzo ważne, ale musimy być również gotowi na to, że w przypadku jakiejkolwiek formy agresji, ten agresor spotka się z bardzo jednoznacznym i silnym odporem suwerennego i niepodległego państwa polskiego – wskazał dr Kozłowski.

Wojewoda odniósł się również do kwestii przemysłu stoczniowego i wskazał, że stocznie powinny być zrewitalizowane.

Za młodu patrzyłem na Stocznie Szczecińską – bijące serce Szczecina. Niestety na skutek skandalicznych decyzji rządu PO-PSL, rządu Donalda Tuska, zlikwidowano Stocznię Szczecińską. Z dnia na dzień miejsce pracy utraciło ponad 8 tys. osób, zlikwidowano ciągi technologiczne oraz naszą myśl techniczną. To, co obecnie robi minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, to wielka misja odbudowy polskich stoczni, również Stoczni Szczecińskiej. To się w tej chwili dzieje. Dzięki staraniom ministra Gróbarczyka, ministra Macierewicza oraz naszych lokalnych posłów, tj. Joachima Brudzińskiego, 23 czerwca na terenie dawnej Stoczni Szczecińskiej położymy stępkę pod budowę wielkiego promu, który będzie pływał pod banderą polskiego armatora. Polska stocznia po ponad 12 latach wybuduje prom dla naszego narodowego armatora. Jest to dopiero pierwszy punkt wielkiego planu odbudowy przemysłu okrętowego w Polsce – podkreślił wojewoda zachodniopomorski.

Całą rozmowę z dr Krzysztofem Kozłowskim z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl