fot. flickr.com

Szacunkowy zysk PKP Cargo prawie pięciokrotnie wyższy niż rok wcześniej

Zysk netto PKP Cargo wzrósł w pierwszym półroczu 2018 do 89,6 mln zł, podczas gdy przed rokiem było to 19 mln zł – poinformowała kolejowa spółka w poniedziałkowym komunikacie dotyczącym szacunkowych wyników.

„Zysk netto osiągnął w pierwszym półroczu tego roku wartość 89,6 mln zł, podczas gdy przed rokiem spółka zarobiła na czysto tylko 19 mln zł. W tym przypadku wzrost jest więc prawie pięciokrotny” – napisano w komunikacie.

Spółka poinformowała też, że w pierwszym półroczu tego roku jej przychody z działalności operacyjnej wzrosły o 10 proc. do 2 mld 509,9 mln zł z 2 mld 267 mln zł rok wcześniej. Z kolei o połowę zwiększyły się nakłady inwestycyjne z 201 mln zł do 302,7 mln zł.

Pociągi PKP Cargo przewiozły w pierwszym półroczu tego roku 59,5 mln ton ładunków, czyli o 1,9 mln ton więcej niż w tym samym okresie 2017 roku.

„Wdrożone kilka miesięcy temu procesy optymalizacyjne wraz z dopasowaniem oferty do potrzeb rynku przynoszą dziś wymierne efekty. Chcemy te procesy w najbliższej przyszłości dynamizować z korzyścią dla naszych akcjonariuszy” – powiedział cytowany w komunikacie Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo.

PAP/RIRM

drukuj