fot. PAP/Tytus Żmijewski

Sz. Hołownia uderza w Kościół i dzieła Rodziny Radia Maryja

Kandydat na prezydenta Polski Szymon Hołownia twierdzi, że Kościół staje się przybudówką ideologiczną Prawa i Sprawiedliwości. Były celebryta TVN zorganizował dziś konferencję prasową przed Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Publicysta uderzył m.in. w dzieła Rodziny Radia Maryja. 

Szymon Hołownia zapowiedział, że jako przywódca kraju zrezygnuje w Kancelarii Prezydenta z etatu kapelana i kustosza kaplic prezydenckich. Ten etat zostanie zamieniony na etat pracownika socjalnego, który ma – według kandydata – pomagać rozwiązywać realne problemy ludzi zgłaszających się o pomoc. Szymon Hołownia chce, aby Kościół katolicki został opodatkowany na zasadach takich, jak inne organizacje społeczne.

Zdaniem senatora PiS, wiceministra obrony Wojciecha Skurkiewicza, publicysta szuka swojej niszy i stąd tony mocno antyklerykalne.

– Do tego antyklerykalizmu, tej części społeczeństwa antyklerykalnej, jest dość wielu pretendentów: Trzaskowski, Biedroń. To są osoby, które na antyklerykalizmie budują swoją kampanię. Dołącza do nich Szymon Hołownia, czyli bez wątpienia takie bardzo mocne oko puszczane do środowisk liberalnych. Szkoda, bo to człowiek, który kiedyś był redaktorem naczelnym katolickiego pisma – zaznaczył senator.

Kandydat zapowiedział, że wystąpi do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie przepływów finansowych pomiędzy instytucjami państwowymi a instytucjami Kościoła katolickiego – ze szczególnym uwzględnieniem tych wszystkich dzieł, które prowadzi o. Tadeusz Rydzyk.

 Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl