fot. PAP/Radek Pietruszka

R. Trzaskowski podaje błędne dane dot. bezrobocia. MRPiPS prostuje nieprawdziwe informacje

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg odpowiada na zarzuty Rafała Trzaskowskiego. Bezrobocie nie wzrosło o milion osób, ale o 46 tysięcy – wyjaśnia.

Epidemia koronawirusa przyniosła za sobą nie tylko kryzys zdrowotny, ale także kryzys gospodarczy. Prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski zarzuca rządowi brak działań na rzecz pracowników. Jego zdaniem w Polsce przybyło milion bezrobotnych. To nieprawda – odpowiada minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

– Jestem ciekawa, jakimi danymi Rafał Trzaskowski się posługuje. Mamy zamknięty miesiąc maj i z danych, które posiada Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że stopa bezrobocia po zakończonym maju to jest 6 proc.” – powiedziała minister w audycji Polskiego Radia.

Co daje 1 milion 11 tysięcy osób – to jednak ogólna liczba bezrobotnych, która nie jest wynikiem kryzysu gospodarczego. W porównaniu do kwietnia tego roku, liczba bezrobotnych zwiększyła się o 46 tysięcy.

Aby w jak największych stopniu uchronić pracowników przed bezrobociem, rząd przyjął pakiet tzw. tarcz antykryzysowych. Dzięki temu przedsiębiorcy mogli liczyć na zniesienie składek ZUS oraz na dofinansowanie do wynagrodzeń pracowniczych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl