Syria: Opozycja potwierdza odmowę udziału w konferencji w Genewie

Syryjska Koalicja Narodowa – główne wspierane przez Zachód ugrupowanie opozycji syryjskiej – potwierdziła, że nie weźmie udziału w konferencji pokojowej w Szwajcarii, jeśli będzie w niej uczestniczył Iran.

Wysoki rangą członek Koalicji Ahmad Ramadan oświadczył, że opozycja „zawiesza udział w konferencji” Genewa 2, ponieważ Iran ma swe wojska w Syrii i „dokonuje inwazji” na ten kraj.

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun poinformował wczoraj, że zaprosił Iran na wstępne rozmowy dotyczące Syrii, zaplanowane na środę w Szwajcarii przed konferencją pokojową w Genewie.

Rzecznik Syryjskiej Koalicji Narodowej Luaj Safi natychmiast napisał na Twitterze, że ugrupowanie to wycofuje się z udziału w Genewie 2, „dopóki Ban Ki Mun nie odwoła zaproszenia Iranu”.

Sekretarz generalny stoi na stanowisku, że Iran musi uczestniczyć w rozwiązywaniu kryzysu syryjskiego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl