fot. twitter.com

Syria: izraelski atak rakietowy na cele w pobliżu Damaszku

Co najmniej trzy rakiety wystrzelił Izrael z okupowanych Wzgórz Golan na cele w pobliżu stolicy Syrii, Damaszku – poinformowała w niedzielę wieczorem syryjska agencja SANA, dodając, że jeden z pocisków został zniszczony przez obronę powietrzną.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie poinformowało, że atak rakietowy skierowany był na irańskie i syryjskie pozycje wojskowe w pobliżu Damaszku.

Według Obserwatorium w okolicy lotniska na przedmieściach syryjskiej stolicy słychać było trzy eksplozje. Syryjskie media rządowe twierdzą, że jedna z rakiet została zestrzelona przez obronę powietrzną.

Nie ma informacji o ofiarach, choć – jak podało Obserwatorium – zauważono jadące na miejsce ostrzału karetki pogotowia.

Jak dotychczas nie było żadnego komentarza w tej sprawie ze strony Izraela.

W ostatnich latach siły Izraela przeprowadziły setki ataków w Syrii przeciwko swym zażartym wrogom w regionie: siłom Iranu i Hezbollahowi – wspieranej przez ten kraj i Syrię radykalnej szyickiej organizacji z Libanu. Izrael nazywa ich największym zagrożeniem u swoich granic.

Izrael twierdzi, że Iran i Hezbollah dążą do przekształcenia Syrii w nową linię frontu w konfrontacji z państwem żydowskim. Napięcia przybrały na sile po decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa z końca marca o uznaniu zwierzchnictwa Izraela nad Wzgórzami Golan, zajętymi przez państwo żydowskie podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku. Decyzja ta nie została nigdy zaaprobowana przez wspólnotę międzynarodową. ONZ uważa Wzgórza Golan za okupowane terytorium Syrii.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl