IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu w Tatrach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla powiatu tatrzańskiego (woj. małopolskie). Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w tym rejonie wyniesie od 25 cm do 35 cm.

IMGW wydał także alert pierwszego stopnia przed intensywnym deszczem dla: południowych powiatów woj. mazowieckiego, woj. lubelskiego (oprócz powiatu chełmskiego), woj. podkarpackiego, woj. małopolskiego, dla południowo-wschodniej części woj. świętokrzyskiego i południowej części woj. śląskiego.

Z kolei w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstą mgłą. IMGW prognozuje ograniczenia widoczności miejscami do 200 m, lokalnie do 100 m.

Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że przewiduje się „wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia”. IMGW zaleca w związku z tym dużą ostrożność, śledzenie komunikatów o sytuacji pogodowej oraz przestrzeganie „zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia”.

Natomiast ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się „warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia”.

„Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne” – ostrzega IMGW.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl