fot. flickr.com

Syria: 14 zbieraczy trufli zginęło na pustyni od miny dżihadystów z Państwa Islamskiego

Co najmniej 14 zbieraczy trufli zginęło w niedzielę w wyniku eksplozji miny, należącej do grupy dżihadystów Państwa Islamskiego (IS) na pustynnym obszarze w północnej Syrii – podała oficjalna syryjska agencja SANA.

Według agencji „w wyniku eksplozji miny przeciwpiechotnej, pozostawionej przez terrorystów IS, 14 osób zginęło, a osiem innych zostało rannych podczas zbierania trufli na pustyni w prowincji Raka, dawnej >>stolicy<< grupy dżihadystów”.

Dżihadyści, którzy od 2014 r. kontrolowali rozległe terytoria w Syrii, zostali w marcu 2019 r. pokonani przez międzynarodową koalicję antydżihadystyczną pod przewodnictwem Stanów Zjednoczonych, sprzymierzoną z siłami kurdyjskimi. Jednak wielu bojowników dżihadu wycofało się na pustynię syryjską, gdzie znajduje się wiele min.

Pustynia syryjska słynie z produkcji jednych z najlepszych trufli na świecie, które osiągają wysokie ceny, a ich zbiory mogą stanowić źródło utrzymania. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka dżihadyści często atakują mieszkańców, którzy szukają tam trufli i pomimo częstych ostrzeżeń ze strony władz, ta działalność wysokiego ryzyka cały czas jest kontynuowana.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl