Rozejm w prowincji Aleppo przedłużony o 72 godziny

Zawieszenie broni w prowincji i mieście Aleppo na północnym zachodzie Syrii zostało przedłużone o 72 godziny – poinformowało w piątek późnym wieczorem rosyjskie ministerstwo obrony.

– Najważniejsze jest, by nie dopuścić do dalszego zaostrzenia sytuacji w Syrii – oświadczyło ministerstwo.

Rozszerzenie zawieszenia działań zbrojnych na prowincję i miasto Aleppo uzgodniły w tygodniu Rosja i USA. Dotychczasowe porozumienie o rozejmie nie obejmowało tej prowincji i jej stolicy o tej samej nazwie.

48-godzinny rozejm wszedł w życie w czwartek. Jego przedłużenie o 72 godziny obowiązuje od godz. 00.01 w sobotę (piątek, godz. 23.01 czasu polskiego).

W prowincji Aleppo i jej stolicy toczyły się krwawe walki między siłami rządowymi a rebeliantami, prowadząc do wielu ofiar wśród cywilów.

Według rosyjskiego ministerstwa obrony także w prowincji Latakia na północnym zachodzie Syrii zawieszenie broni zostało przedłużone o 72 godziny.

W syryjskiej wojnie od wybuchu konfliktu w 2011 roku zginęło 270 tys. osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl