Sympozjum otwierające Rok Jubileuszowy Ruchu Szensztackiego

Dziś o godzinie 10:00 w auli i kościele Księży Pallotynów w Warszawie odbędzie się sympozjum: „Szensztat darem dla Kościoła” otwierające Rok Jubileuszowy Ruchu Szensztackiego. Celem Roku Jubileuszowego jest odnowa pierwszej miłości po przez otwieranie wspólnot i serc, aby mogły się do nich wlać strumienie łask Chrystusowych.

W uroczystościach udział wezmą: ks. bp Paweł Cieślik – Protektor Ruchu Szensztackiego w Polsce, który uroczyście otworzy spotkanie. O godzinie 13:00 Eucharystii będzie przewodniczył ks. abp Celestino Migliore – Nuncjusz Apostolski. Około godziny 16:15 ks. kard. Kazimierz Nycz – Metropolita Warszawski będzie mówił o oczekiwaniach Kościoła wobec Szensztatu. Przybędą także goście z Polski oraz z zagranicy.

o. Arkadiusz Sosna, Krajowy Duszpasterz Ruchu Szensztackiego, wyjaśniając hasło sympozjum: „Szensztat darem dla Kościoła”, powiedział że Ruch Szensztat chce się podzielić wszystkim, co udało się osiągnąć od czasu jego założenia.

– Wybraliśmy takie hasło, żeby świętując jubileusz powstania ruchu nie skupiać się jedynie na sobie, nie patrzeć na to ile rzeczy udało nam się zrobić, ale co z naszej stuletniej spuścizny może być i za pewne jest celem Kościoła. W trwającym jeszcze Roku Wiary chcemy się podzielić naszym dorobkiem, przeżywaniem swojego miejsca w Kościele, aby Szenszestat stał się darem. Chcielibyśmy się też zastanowić, jakie nowe wyzwania stoją przed nami – powiedział o. Arkadiusz Sosna, Krajowy Duszpasterz Ruchu Szensztackiego.

O. Arkadiusz Sosna dodał że działalność Ruchu Szensztackiego ma charakter Maryjny. Głównym celem jest wychowanie i ciągła formacja człowieka.

– Główny cel to przede wszystkim wychowanie, przygotowanie człowieka na nowe czasy, na nowe wyzwania. Cały czas trwa formacja osoby ludzkiej, która wiąże się z nową wspólnotą, ale można także mówić o formacji samotnej. Wiąże się ona zawsze z konkretnym miejscem, z Ruchem Szansztackim i duchowością opartą bardzo mocno o korzenie wiary, opatrzność Bożą i Maryjność – powiedział o. Arkadiusz Sosna, Krajowy Duszpasterz Ruchu Szensztackiego.

W czasie trwania Roku Jubileuszowego można uzyskać odpust zupełny dla wszystkich wiernych pod zwykłymi warunkami, czyli: spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Odpust można uzyskać od 18.10.2013 r. do 26.10.2014 r. w Szansztacie w Niemczech.

Rok Jubileuszowy uroczyście otworzył ks. kard. Stanisław Ryłko 18 października 2013 roku w Szansztat, w miejscu narodzin Apostolskiego Ruchu Szensztackiego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl