Trzeba zjednoczyć się z Bogiem

Aby być świadkiem tajemnicy wcielenia trzeba się zjednoczyć z Bogiem – powiedziała Przewodnicząca Krajowej Konferencji Instytutów Świeckich dr Teresa Stawarz podsumowując dwudniowe sympozjum, które odbyło się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

 

Dwudniowe sympozjum odbywało się pod hasłem „Jak w dzisiejszym czasie być świadkiem tajemnicy wcielenia”. Patronat nad sympozjum objął J.E ks. abp Celestino Migliore . Jak powiedziała profesor Krystyna Czuba – medioznawcza i wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej powiedziała, że było to niezwykle ważne spotkanie, które zgromadziło ludzi z różnych instytutów świeckich.

 

Wykłady wygłosili m.in. ks. prof. Jerzy Szymik (Światło wcielenia, inkarnacyjny wymiar teologii życia), ks. dr hab. Andrzej Draguła (Świecki w świecie świeckim; od kontestacji do symbiozy). W cyklu wykładów „jak być świadkiem Chrystusa”: w mediach, polityce, życiu społecznym, szkole i rodzinie głos zabrali prof. Krystyna Czuba, mgr Stanisław Piotrowicz, prokurator, senator obecnej kadencji, mgr Kinga Pytlik, Iwona Iś Dominikański z orleanu, mgr Dorota Łapińska.

Na spotkanie z Watykanu przybył ks. abp Joao Braz de Aviz prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, który przewodniczył Eucharystii inaugurującej sympozjum. Na zakończenie zapytano ks. abp Prefekta czy można się spodziewać, że w kościele powszechnym będzie rok poświęcony życiu konsekrowanemu.

Ks. abp Joao Braz de Aviz już w pierwszych tygodniach swojej prefektury udzielił wywiadu Radiu Maryja. Rozmowę 28 kwietnia tego roku przeprowadził o. Zdzisław Klafka, były prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów. Wywiad dotyczył beatyfikacji Ojca św. Jana Pawła II. Oto jego fragment.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl