Święto Życia w Oświęcimiu

Inicjatywa jest połączeniem trzech wydarzeń: Dziękczynieniem za beatyfikację Serafitki, Matki Małgorzaty Szewczyk, Marszem dla Życia i Rodziny oraz Świętem Młodych Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Dziś w południe w ogrodach Sióstr Serafitek w Oświęcimiu odbędzie się Eucharystia dziękczynna za beatyfikację Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk.

Następnie już po raz drugi ulicami miasta Oświęcim przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Zakończy się on na stadionie MOSiR, gdzie na uczestników będą czekać atrakcje takie jak: ogłoszenie wyników konkursów związanych ze świętem i wręczenie nagród a także wspaniałe koncerty.

Najpierw na scenie pojawi się zespół Concentus, Arka Noego, hip-hopowiec brzmienie Arkadio. Gwiazdą wieczoru jest zespół LUXTORPEDA, który rozpocznie koncert o 21:00.

Marsz dla Życia i Rodziny to publiczny wyraz przywiązania do wartości rodzinnych oraz poszanowania życia każdego człowieka, od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. Kultura śmierci łamiąca prawo człowieka do życia a także liczne zagrożenia, z jakimi dzisiaj spotyka się rodzina sprawiają, że pomysł Marszu dla Życia i Rodziny nabiera szczególnej aktualności i zdobywa coraz większe poparcie w społeczeństwie.

Rodzina jest pierwotną i naturalną wspólnotą, która opiera się na małżeństwie, trwałym związku mężczyzny i kobiety. Dzisiaj podejmuje się wszelkie próby, aby ja zniszczyć między innymi poprzez propagowanie kłamstw o ludzkiej płciowości. Organizatorzy marszu chcą, aby przełamywać strach i nazywać kłamstwa jasno i wyraźnie. Trzeba wprost powiedzieć, że związek homoseksualny jest zjawiskiem nienaturalnym i nie można zrównywać go z prawdziwym małżeństwem.

Rodzina do życia społecznego wnosi bardzo wiele dobra. Niestety wciąż trzeba o tym przypominać rządzącym i walczyć o politykę wspierającą rozwój i trwałość rodziny.

Wszyscy, którzy chcą dać świadectwo prawdzie o godności ludzkiego życia i chcą zawalczyć o przyszłość rodziny, zapraszamy do wzięcia udziału w Marszu dla Życia i Rodziny.

Szczegółowy program dnia:

12.00  Msza Św. dziękczynna za beatyfikację Matki Małgorzaty Szewczyk – u Sióstr Serafitek w Oświęcimiu
14.00  Rozpoczęcie przemarszu ulicami Oświęcimia: ul. Dąbrowskiego

(od Sióstr Serafitek) – ul. Nojego – ul. Zaborska – ul. Piastowska – ul. Rynek Główny – ul. Dąbrowskiego – ul. Legionów (zakończenie na Stadionie MOSIR)
15.00  Koncert zespół Arka Noego (w przerwie poczęstunek)
17.00  Mecz, pokazy, konkurencje
20.00  Koncert hip-hop Arkadio
21.00  Koncert zespołu Luxtorpeda

Konkursy towarzyszące inicjatywie:

1) Zrób zdjęcie swojej Rodzinki. Nagrodą jest weekendowy wyjazd do jednego z ośrodków Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej.

2) Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Temat prac: kierunek Rodzina. Nagrodą główną jest rower.

3) Turniej dzikich drużyn w piłkę nożną o puchar Siostry Prowincjalnej! Mecz odbył się 15.06.2013r. o godzinie 10 na miejskim boisku piłkarskim w Oświęcimiu.

plakat Święto Życia

Kliknij, aby powiększyć

www.marszoswiecim.pl

drukuj