fot. sxc.hu

Święto Rodziny w Hiszpanii

“Radość ewangelii rodziny” – pod takim hasłem przebiega w Hiszpanii niedziela Świętej Rodziny. W wielu diecezjach trwają całodobowe czuwania modlitewne w intencji życia, małżeństwa i rodziny.

“Rodzina jest bezcennym dobrem. Na rodzinie, której podstawą jest małżeństwo pomiędzy mężczyzną i kobietą, opiera się przyszłość społeczeństwa” – powiedział kard. Antonio Cañízares w Walencji.

Miejscową katedrę wypełniły tysiące osób, a prezbiterium zostało dosłownie opanowane przez małe dzieci. Małżeństwo i rodzina “powinny być promowane i chronione nie tylko przez państwo, ale przez całe społeczeństwo” – podkreślił kard. Cañízares. Zachęcił wszystkich do “radosnego świadczenia o ewangelii rodziny”.

Inaczej niż w poprzednich latach wyglądała dzisiejsza niedziela w Madrycie. Od 2007 r. organizowano tutaj ogólnokrajowe Święto Rodzin, które gromadziło tysiące osób. Była to też forma protestu przeciwko antyrodzinnej polityce premiera Zapatero.

W tym roku w katedrze Almudena zorganizowano całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin. Dzisiaj od samego rana ks. abp Carlos Osoro udzielał indywidualnego błogosławieństwa wszystkim rodzinom, które o to poprosiły. Kolejka była ogromna. Przez cały dzień zbierano też ofiary dla rodzin dotkniętych kryzysem.

o. Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt

drukuj