Autorstwa Jan Matejko - http://cyfrowe.mnw.art.pl/dmuseion/docmetadata?id=31479, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53474881

Święto Chrztu Polski 

Obchodzimy dziś 1054. rocznicę chrztu Polski. Konferencja Episkopatu Polski apeluje: módlmy się o pomyślność naszej Ojczyzny.

Dokładnie 1054 lata temu, w Wielką Sobotę, Mieszko I przyjął chrzest. To wydarzenie, które na zawsze odmieniło bieg polskiej historii.

– Chrzest Polski to pierwsza najważniejsza data w historii naszej Ojczyzny. To początek naszej chrześcijańskiej wiary, początek naszej państwowości. Przez chrzest weszliśmy do kultury krajów Europy Zachodniej – mówił ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Chrześcijaństwo było dla Polski podporą w najtrudniejszych czasach. To wiara w Boga pozwalała Polakom przezwyciężyć liczne konflikty, kataklizmy, zabory i wojny. Konferencja Episkopatu Polski apeluje, by modlić się o pomyślność naszej Ojczyzny. [czytaj więcej]

– Najlepiej przeżywamy dzień chrztu żyjąc po chrześcijańsku i to nie tylko dzisiaj, ale cały rok – podkreślił ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl