Święta Woda – spotkanie Rodziny Radia Maryja

Rodzina Radia Maryja pielgrzymowała w poniedziałek do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. bp Henryk Ciereszko, biskup pomocniczy archidiecezji białostockiej. Transmisję z wydarzenia przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

O godz. 17:30 zgromadzeni w Sanktuarium wysłuchali programu słowno-muzycznego w wykonaniu pracowników Wodociągów Białostockich oraz chóru z Supraśla.

Po występie z pielgrzymami spotkał się o. Dariusz Drążek CSsR. „Te ręce, podane sobie nawzajem, są wzniesione w geście modlitwy do Pana Boga. To właśnie ręce Rodziny Radia Maryja” – podkreślał redemptorysta.

Bóg zapłać, że jesteście tak dobrą, rozmodloną, rozśpiewaną i działającą rodziną. I że „nie śpicie”! Tak często mówimy „Obudź się, Polsko!”. Dobrze, że tutaj ludzie się przebudzili – i obyśmy obudzili jak najwięcej osób. Alleluja i do przodu! Do pracy i do modlitwy! – mówił o. Dariusz Drążek, CSsR.

Z uczestniczącymi w spotkaniu telefonicznie połączył się o. Tadeusz Rydzyk, CSsR, Dyrektor i Założyciel Radia Maryja oraz Telewizji Trwam. „Nie ustawajmy. Myślmy, co zrobić, żeby podnieść Polskę, żeby uratować wiarę – żeby Polacy jeszcze bardziej kochali Pana Boga” – wezwał Dyrektor Radia Maryja.

Ci, którzy się zniechęcają w pracy na chwałę Bożą, dla dobra ludzi, w ewangelizacji, po prostu za mało kochają. Dziękujemy wam wszystkim – wspaniałym ludziom świeckim, że modlicie się za nas. (…) I prosimy o modlitwę – żebyśmy się nigdy nie zniechęcili! – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, CSsR.

Po wspólnym śpiewie, o godz. 18:30  wierni połączyli się w modlitwie na Mszy świętej. Eucharystii przewodniczył JE ks. bp Henryk Ciereszko.

Ks. Jarosław Winnicki w wygłoszonej homilii zwrócił uwagę na dotykający polskie społeczeństwo problem bezrobocia oraz na wagę i istotę pracy w życiu każdego chrześcijanina.

W pierwszym czytaniu dzisiejszej liturgii słowa zaczerpniętym z Księgi Rodzaju usłyszeliśmy Boży nakaz skierowany do człowieka: „Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną”. I tak ludzkość od wieków zdaje sobie sprawę, jak wielką wartość stanowi praca. Przez pracę człowiek zbliża się do Boga, odnajdując swoją godność – wskazał ks. Jarosław Winnicki.

Historia Świętej Wody sięga XVIII wieku. Po licznych trudnościach wynikających z zaborów oraz dwóch wojen światowych, w latach 50. Sanktuarium – odrestaurowane i rozbudowane – zaczęło powracać do dawnej świetności. W 2000 r. Święta Woda stała się Sanktuarium Jubileuszowym Roku Świętego Archidiecezji Białostockiej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl