Spotkania opłatkowe Rodziny Radia Maryja

Rodzina Radia Maryja organizuje coroczne spotkania opłatkowe.  Odbywają się one zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszej Ojczyny. Właśnie za granicą Radio Maryja to polskość – zgodnie podkreślali uczestnicy, którzy wspólnie świętowali w Stanach Zjednoczonych.

Radio Maryja dla Polonii to ogromne wsparcie, radość i wiedza – podkreślała siostra Franciszka Keler MChR.

– Myślę, że nasi rodacy, którzy są rozesłani na całym świecie, dzięki Radiu Maryja są dobrze informowani, co się dzieje w naszej Ojczyźnie. Niech to Radio dalej nam służy – wskazywała.

Bo tego radia, Radia Maryja, w sposób szczególny potrzebują Polacy, którzy mieszkają poza granicami naszej Ojczyzny.

– Cieszę się niezmiernie, że mogę być tutaj częścią tej wielkiej Rodziny Radia Maryja i Telewizji Trwam, to, że można być świadkiem tych wszystkich radosnych serc świętujących przede wszystkim Narodzenie Pana naszego – mówił Bogdan Ogórek, dyrektor zarządu polsko-słowiańskiej Unii Kredytowej.

Radio Maryja to przede wszystkim dzieło ewangelizacji – podkreślał Roman Harmata, członek Rady Duszpasterskiej ds. Ewangelizacji na terenie archidiecezji Chicago.

– Polonia potrzebuje jedności, a ją najbardziej można tworzyć właśnie w oparciu o Jezusa, o wiarę – wskazywał Roman Harmata.

Radio Maryja to nie tylko modlitwa, ale także źródło prawdy – mówił Jerzy Zając, właściciel katolickiej księgarni „Źródło”.

– Jak oglądamy Telewizję Trwam, to jedno, co nas uderza to to, że to się trzyma faktów. Nie mamy tej całej propagandy ideologicznej, która płynie z lewicowych mediów – akcentował.

Dla wielu Polaków – mieszkających na co dzień w Chicago – Radio Maryja wyznacza rytm dnia.

– Otwieram dzień w kancelarii od włączenia Radia Maryja, od słuchania dziennika itd. – mówił adwokat Leszek Sosnowski.

Inni sięgają po toruńską rozgłośnię dla wspólnej modlitwy.

– My zawsze modliliśmy się z rodziną, oglądaliśmy różne programy – wskazywała jedna z uczestniczek spotkania.

Dlatego tak wielu Polaków, którzy nie mieszkają w Ojczyźnie, pojawiło się na spotkaniach Rodziny Radia Maryja w Chicago. Dla nich Radio Maryja to polskość, o czym w Stanach Zjednoczonych przekonała się Maria Mościcka, która w Chicago mieszka od 25 lat.

– Pomaga nam być blisko Boga, pomaga być Polakiem, takim z serca, przybliża historię. Jest naprawdę czymś bardzo ważnym w naszym życiu – akcentowała Maria Mościcka.

– Chcemy służyć Kościołowi, Ojczyźnie, Panu Bogu – zaznaczał Jerzy Zółtek, wolontariusz Radia Maryja z Chicago.

Łamaniu się opłatkiem towarzyszyły występy kapeli góralskiej oraz teatru „Rzepicha”.

Łącznie w spotkaniach opłatkowych Rodziny Radia Maryja w Chicago udział wzięło ponad pół tysiąca osób. Bo to Radio łączy Polaków – mówił salwatorianin ks. Józef Zuziak.

– Zwłaszcza dla starszych, samotnych ludzi, to jest całe życie. Tym żyją, słuchają zapowiedzi, kiedy będzie coś – dodał ks. Józef Zuziak SDS, duszpasterz polonijny.

Cel Radia Maryja wytyczył już dawno św. Jan Paweł II, kiedy mówił, że katolicka rozgłośnia jest podobna do ewangelicznego siewcy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj