PAP/EPA

Światowe Dni Młodzieży w Panamie dobiegły końca

W Panamie zakończyły się 34. Światowe Dni Młodzieży. Nie zapominajcie, że nie jesteście „jutrem”, nie jesteście „międzyczasem”, lecz Bożym „teraz” – mówił podczas Mszy św. Posłania Ojciec Święty Franciszek.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie dobiegły końca. I – wbrew pozorom – to nie taka smutna wiadomość.

– Przeżyliśmy coś wyjątkowego i w naszych sercach te Światowe Dni Młodzieży będą trwać dalej – powiedziała Karolina, uczestniczka ŚDM.

Wszystko zaczęło się ponad tydzień temu od Dni Diecezjalnych.

– Czuć tę życzliwość z każdej strony. Ci ludzie chcą nas gościć jak najlepiej, ponieważ my wiemy, że Panama to są oczywiście te wspaniałe wieżowce za nami, ale to są też dzielnice ogromnej biedy, gdzie ludzie nie mają dużych perspektyw na życie i dla nich taki przyjazd ludzi z całego świata to jest przeżycie największe w życiu – podkreślił ks. Tadeusz Baranowski, uczestnik ŚDM w Panamie.

Dlatego też tak wyraźnie wybrzmiał tutaj temat nadziei. Ojciec Święty Franciszek wielokrotnie podkreślał potrzebę budowania lepszej przyszłości. Oczywiście w oparciu o Chrystusa. Mówił o tym również i w niedzielę podczas Mszy św. na zakończenie Światowych Dni Młodzieży.

– Czy chcecie żyć konkretnością Jego miłości? Niech wasze „tak” nadal będzie bramą wejściową, aby Duch Święty dał nową Pięćdziesiątnicę dla świata i dla Kościoła – mówił Ojciec Święty.

Słowa Papieża były przyjmowane przez młodych z entuzjazmem przez uczestników ŚDM.

– Bóg nas kocha. Mamy to przeświadczenie i bardzo się cieszymy, wszyscy, jak tu jesteśmy – powiedziała Beata.

– Powinnam zacząć żyć takim życiem pełnym miłości, bo bez tego tak naprawdę tego życia nie ma – wskazała Agnieszka.

– Wszyscy dobrze się bawimy, ale przy tym nie tylko się bawimy, ale także przeżywamy też to wszystko duchowo – dodała Karolina.

Na zakończenie Mszy św. papież posłał uczestników do głoszenia Słowa Bożego.

Jesteśmy w drodze: idźcie dalej, żyjcie wiarą i dzielcie się nią. Nie zapominajcie, że nie jesteście „jutrem”, nie jesteście „międzyczasem”, lecz Bożym „teraz” – podkreślił Ojciec Święty.

Papież Franciszek ogłosił również, że kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się za dwa lata w Portugalii.

TV Trwam News/RIRM

drukuj