fot. PAP/EPA

ŚDM w Panamie: ok. 700 tysięcy osób na Mszy Świętej kończącej Światowe Dni Młodzieży

Ok. 700 tysięcy osób przybyło w niedzielę rano w Panamie na Mszę św. pod przewodnictwem papieża Franciszka kończącą 34. Światowe Dni Młodzieży. Na mszy obecna jest małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Msza św. na błoniach imienia św. Jana Pawła II w Metro Park rozpoczęła się wcześnie rano miejscowego czasu ze względu na panujące w ciągu dnia upały.

Wśród wiernych powiewają tysiące flag ponad 150 krajów, także polskie. W panamskich Dniach Młodzieży uczestniczy ponad 3500 Polaków.

Obecny jest prezydent Panamy Juan Carlos Varela , a także przywódcy kilku innych państw, przede wszystkim z Ameryki Środkowej.

Po sobotnim wieczornym czuwaniu z papieżem na Campo San Juan Pablo II pozostała tam na noc większość z kilkuset tysięcy pielgrzymów.

Przed Mszą św. Franciszek objechał teren witając się z młodzieżą. Na zakończenie niedzielnej Mszy św.  ogłoszone zostanie miejsce następnych Światowych Dni Młodzieży.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl