Panama: przybyli kolejni polscy uczestnicy ŚDM

Do Panamy przybyli kolejni Polacy, którzy wezmą udział w Światowych Dniach Młodzieży.

Dziś w panamskim Antón wielkie wydarzenie. Tutejsi mieszkańcy świętują uroczystość swojego patrona.

– Jezus, którego dzisiaj czcimy, jest dla nas symbolem wielu cudów, które dzieją się w naszych rodzinach dzięki modlitwie do Niego. Ludzie po prostu odzyskują zdrowie – podkreśla mieszkanka Panamy.

Legenda głosi, że dwóch rybaków ujrzało na morzu łódź ze skrzynią. Początkowo myśleli, że to skarb. Okazało się jednak, że była to skrzynia z figurą Chrystusa. Była na tyle realistyczna, że Jego rany miały posiadać nadal ślady krwi. Zabrano więc skrzynię z figurą Chrystusa do Antón. Od tego czasu rośnie tutaj kult Chrystusa.

– Tradycyjnie dziś w nocy odbędzie się procesja z figurą Jezusa ulicami miasta. Pójdziemy całymi rodzinami i w ten sposób będziemy celebrować ten dzień – tłumaczy mieszkaniec Panamy.

Dzięki temu wiara w Chrystusa przekazywana jest tutaj z pokolenia na pokolenie. W dzisiejszych uroczystościach udział wzięli także Polacy, którzy przybyli tutaj na ŚDM, a którymi obecnie opiekują się panamskie rodziny.

Uczestnicy Rejsu Niepodległości ćwiczyli tańce przez ostatnie dni na warsztatach muzyczno-tanecznych.

Za dwa dni – w czwartek – rozpoczną się dni diecezjalne. Polacy będą mogli lepiej poznać młodych katolików z Panamy, a także zwiedzić pobliskie miejscowości.

TV Trwam News/RIRM

drukuj