fot. twitter.com

Młodzież z diecezji radomskiej przygotowuje się do ŚDM w Panamie

60 osób ma liczyć delegacja z diecezji radomskiej, która poleci w styczniu 2019 r. na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Organizatorzy wyjazdu liczą na to, że część pieniędzy na pokrycie kosztów wyjazdu uda się pozyskać m.in. dzięki wsparciu sponsorów.

Jak powiedział PAP we wtorek koordynator ŚDM w diecezji radomskiej ks. Mariusz Wilk, rejestracja uczestników rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu; dotychczas zgłosiło się 28 chętnych i nabór trwa nadal.

„Oficjalna delegacja ma liczyć ok. 60 osób. Razem z młodzieżą wybierają się także radomscy biskupi” – poinformował ks. Wilk.

Koszt wyjazdu do Panamy to ok. 8,5 tys. zł.

„Niewielu młodych ludzi może pozwolić sobie na taki wydatek, dlatego mobilizujemy siły, by pozyskać dodatkowe fundusze” – zaznaczył diecezjalny koordynator ŚDM.

Organizatorzy szukają sponsorów wśród firm i osób prywatnych. Jedna z radomskich restauracji już zadeklarowała, że na wyjazd młodzieży do Panamy przekaże 1 zł od każdego sprzedanego lunchu. Na ten sam cel przeznaczony zostanie dochód ze sprzedaży wejściówek na zaplanowaną na 24 marca w Radomiu imprezę z udziałem ambasadorów ŚDM, m.in. komentatora sportowego Przemysława Babiarza.

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie między 22 a 27 stycznia 2019 r. pod hasłem „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa!”. Spotkanie w stolicy kraju poprzedzą Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia w Panamie, Kostaryce i Nikaragui. W ŚDM w Panamie ma wziąć udział około 5 tys. pielgrzymów z Polski.

PAP/RIRM

drukuj