fot. PAP/EPA

Panama: dziesiątki tysięcy osób na otwarciu Światowych Dni Młodzieży z papieżem

Dziesiątki tysięcy młodych ludzi przybyło na oficjalną inaugurację Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Wśród pielgrzymów jest kilka tysięcy Polaków.

Pierwsze spotkanie papieża Franciszka z pielgrzymami przybyłymi ze 156 krajów odbywa się na Campo Santa Maria La Antigua na nabrzeżu Cinta Costera. Papież długo objeżdżał w papamobile sektory pozdrawiając młodzież, a następnie powitany został przez przedstawicieli pięciu kontynentów.

Na miejsce uroczystości przyszedł trzymając młodych ludzi za ręce i usiadł potem wśród nich.

Na początku ceremonii wniesiono krzyż Światowych Dni Młodzieży.

W czasie oficjalnej uroczystości otwarcia ŚDM młodzież z Salwadoru, Peru, Haiti i Meksyku przedstawi sylwetki świętych patronów Światowych Dni Młodzieży, wśród nich św. Jana Pawła II, księdza arcybiskupa Oscara Romero i meksykańskiego męczennika Jose Sancheza del Rio.

Wierni trzymają flagi wielu krajów; widać wśród nich także wiele polskich.

W drodze na miejsce oficjalnej inauguracji ŚDM papieża witały na ulicach tysiące ludzi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl