fot. PAP/EPA

Media w Panamie: Światowe Dni Młodzieży były wydarzeniem historycznym dla kraju

Panamskie media zgodnie uważają, że Światowe Dni Młodzieży były wydarzeniem historycznym dla kraju. W świecie młodych wzięły udział setki tysięcy pielgrzymów z ponad stu pięćdziesięciu krajów. O publikacjach, jakie na temat ŚDM pojawiły się w lokalnych mediach mówi z Panamy o. Marek Raczkiewicz CSsR.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie były prawdziwym świętem. Także dla Panamczyków była to chwila radości – czytamy w dzienniku „La Estrella de Panamá”. Gazeta przytacza świadectwa młodych, dla których SDM był czymś wyjątkowym, co zmieni ich życie.

Bez wątpienia sukces SDM w Panamie w przyszłości zmierzy się ze zmianą naszych postaw, a niekoniecznie zyskami ekonomicznymi, jakie zostawili pielgrzymi” – czytamy w dzienniku.

Pozytywnie wyraża się o spotkaniu młodych „La Prensa”. Przypomina słowa papieża Franciszka o służbie publicznej, która powinna być synonimem uczciwości i sprawiedliwości, i przeciwieństwem korupcji.

Wydaje się to trywialne, ale pójście na spotkanie z papieżem powinno być jednym z najbardziej budujących działań, jakie zrobili deputowani. Ciekawe, gdzie postawią swój selfie i czy zależy im na tym, co myśli Franciszek, kiedy wypełniają swoje funkcje” – czytamy w dzienniku.

Przy okazji jeden z najważniejszych dzienników w kraju ukazuje bezpodstawność „sześciu mitów” przeciwników spotkania młodych, według których ŚDM miał m.in. miał sparaliżować dla kraj i pozbawić żywności społeczeństwo.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

drukuj