fot. Młodzi+

[RELACJA Z PANAMY] Rozmowa z Lidią i Andreą z Włoch

Rozmowa przeprowadzona w Panamie podczas Światowych Dni Młodzieży przez o. Witolda Hetnara CSsR, na co dzień posługującego przy Radiu Maryja, z Lidią i Andreą, pielgrzymami z Włoch.

O. W. Hetnar CSsR: Czy to są pierwsze Światowe Dni Młodzieży, w których uczestniczycie?

Lidia: Nie, dla mnie są to drugie ŚDM. Pierwszy raz uczestniczyłam w Krakowie w Polsce w 2016 r.

Andrea: Dla mnie zaś to są trzecie ŚDM. Pierwszy raz byłem w Madrycie w 2011, potem byłem w Krakowie i teraz jestem w Panamie.

O. W. Hetnar CSsR: Co sądzicie ogólnie o spotkaniach takich jak to, jak ŚDM?

Lidia: Moim zdaniem są to przepiękne momenty gościnności, spotkania wszystkich kultur świata. To jest wielkie święto wspólnej modlitwy do Pana.

Andrea: Sądzę, że jest to konkretny wyraz chrześcijaństwa w ramach Kościoła, który tutaj objawia się poprzez młodych. Jest to coś wspaniałego.

O. W. Hetnar CSsR: Co chcielibyście zabrać dla siebie stąd w swoich sercach do domów, kiedy skończy się to spotkanie?

Lidia: Radość, doświadczenie spotkania z innymi, to wszystko co inni mogą mnie nauczyć, doświadczenie piękna spotykania się z młodymi ludźmi i doświadczenie Kościoła, który przemienia się w wymiarze społecznym.

Andrea: Wielki spokój i wielka siła, którą Papież przekazuje nam młodym.

O. W. Hetnar CSsR: Dokończcie proszę to zdanie: Warto uczestniczyć w ŚDM ponieważ….

Lidia: Ponieważ jest to wydarzenie wyjątkowe, rzadkie, ogromna okazja, którą – sądzę – może dać wiele wiary, wiele radości, wiele energii, wiele nadziei i wiele entuzjazmu.

Andrea: Ponieważ daje ogromną siłę. Wraca się do domu i czymś pięknym jest móc świadczyć wobec innych o tym co tutaj przeżyliśmy.

O. W. Hetnar CSsR: Serdecznie Wam dziękuję i życzę dobrego czasu.

O. Witold Hetnar CSsR/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl