fot. PAP/Anna Ivanova

Swiatłana Cichanouska chce rozszerzenia protestów

Główna rywalka Aleksandra Łukaszenki w wyborach na Białorusi Swiatłana Cichanouska zaapelowała do swoich rodaków o kontynuowanie protestów.

To Swiatłana Cichanouska zainicjowała na Białorusi powstanie rady koordynacyjnej, dążącej do powtórzenia wyborów na Białorusi. Teraz opozycyjna polityk zwróciła się do strajkujących pracowników.

– Jesteśmy siłą, która może zmienić i już zmienia przyszłość tego kraju. Kraju, który Łukaszenka chce nam ukraść. Tak jak już ukradł nasz wybór i okaleczył naszych braci, siostry, mężów, dzieci. By powstrzymać tę samowolę, powinniśmy się zjednoczyć. Czas się zjednoczyć – powiedziała Swiatłana Cichanouska, kandydatka opozycji w wyborach prezydenckich na Białorusi.

Swiatłana Cichanouska zaapelowała o kontynuację i rozszerzenie strajków.

– Zastraszyliście dyktaturę. Drży ze strachu przed wami, waszą siłą i męstwem. Dlatego dzisiaj odczuwacie wielką presję, grożą wam. Strajki zapędziły władze do narożnika, zraniły ją w samo serce. Dlatego chcą nas na wszystkie sposoby rozdzielić i skłócić. Jeśli będziemy razem – ten reżim nie ma szans – oceniła rywalka prezydenta Białorusi.

Swiatłana Cichanouska mówiła o celach protestów. Wskazała na zaprzestanie przemocy, uwolnienie więźniów politycznych i przeprowadzenie nowych, uczciwych wyborów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl