Świadczenia medyczne według planów 

Świadczenia szpitalne i ambulatoryjne powinny być dziś udzielane według zaplanowanych wcześniej zgłoszeń – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To ważna informacja w związku z przypadającym dziś dniem wolnym od pracy. 

Choć dzień 12 listopada został ustanowiony jako dzień wolny od pracy, to jednak chorzy będą mogli skorzystać ze świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych.

„W celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego oraz dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej, ustawa wymaga, by 12 listopada 2018 r. świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej były udzielane według planu” – poinformował resort zdrowia.

Punkty pomocy medycznej powinny zapewnić w tym dniu pracę osób, które są niezbędne do przyjęcia pacjenta. Niekonieczne jest jednak, aby do pracy przychodziły osoby z całego pionu administracyjnego – dodało ministerstwo.

Resort zdrowia podkreślił, że 12 listopada nie pracują świadczeniodawcy podstawowej opieki zdrowotnej i podmioty wykonujące działalność leczniczą, które nie mają umów z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak również Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub stacje sanitarno-epidemiologiczne.

W przypadku nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia, pacjenci będą mogli skorzystać z pomocy podmiotów realizujących świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W tym samym systemie będą otwarte również apteki dyżurne.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl