Suwałki: Groził wiceministrowi Zielińskiemu; teraz chce poddać się karze

55-letni mieszkaniec Suwałk, który wpisał w internetowym komentarzu „spalić chałupę zielniakowi”, odnosząc się do wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego, chce się dobrowolnie poddać karze grzywny. Prokuratura przesłała wniosek do sądu w tej sprawie.

Wpis pojawił się w połowie lipca pod artykułem na stronie internetowej suwalskiego Radia 5. Widniał tam przez weekend, po czym redakcja go usunęła.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, który mieszka w Suwałkach, zawiadomił policję o komentarzu zawierającym groźby pod adresem jego i rodziny.

Prokuratura pod koniec lipca tego roku postawiła autorowi wpisu zarzut publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa.

Jak poinformowała PAP prokurator rejonowa w Suwałkach Izabela Sadowska-Rejterada, mężczyzna przyznał się do winy. Swoje postępowanie argumentował emocjami. W prokuraturze powiedział, że nie zamierzał spalić domu polityka i żałuje tego, co zrobił.

Izabela Sadowska-Rejterada dodała, że 55-latek chce dobrowolnie poddać się karze. Prokuratura zgodziła się na karę grzywny w wysokości 1 tys. zł. Powiedziała również, że pokrzywdzony wiceminister Zieliński nie zgłosił wobec podejrzanego roszczeń w tej sprawie.

PAP/RIRM

drukuj