Sejm na rozpoczynającym się posiedzeniu m.in. o ustawie antyterrorystycznej

Zwiększenie bezpieczeństwa Polaków poprzez lepszą efektywność służb to główny cel ustawy antyterrorystycznej, którą zajmie się Sejm. Trzydniowe posiedzenie m. in. w tej sprawie rozpocznie się dziś.

Zgodnie z ustawą, głównym koordynatorem polityki antyterrorystycznej będzie szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Za przygotowanie i reagowanie na zdarzenia terrorystyczne będzie odpowiadał natomiast minister spraw wewnętrznych i administracji.

Społeczeństwo oczekuje skutecznych rozwiązań prawnych w zakresie walki z terroryzmem wskazuje poseł Jarosław Krajewski, członek sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych

– Po raz pierwszy będziemy mieli akt prawny, który poprawi koordynację działań służb i wskaże też jednoznacznie na Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, jako instytucję państwa, która będzie odpowiadała za zwalczenie i zapobieganie aktu terroru. Żeby można było powiedzieć, że uczyniliśmy wszystko, aby było bezpiecznie, to musimy przekazać pewne narzędzia służbom specjalnym i innym służbom takim, jak policja, straż pożarna, straż graniczna, które odpowiadają za zapewnienie bezpieczeństwa – wyjaśnia Jarosław Krajewski.

Przepisy te to odpowiedź na rosnące zagrożenie terrorystyczne na świecie. Jednocześnie ustawa została przygotowana w związku z dwoma wydarzeniami, które w tym roku odbędą się w Polsce – szczytem NATO w Warszawie oraz Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Zapisy ewentualnie przyjętej ustawy zaczną obowiązywać w dzień po jej ogłoszeniu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl