Studenci WSKSiM pielgrzymują na Jasną Górę

Dziś obchodzimy Dzień Świętości Życia z tej okazji społeczność WSKSiM po raz kolejny pielgrzymuje na Jasną Górę, by tam modlić się o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Punktualnie o godz. 12 społeczność akademicka uczestniczyć będzie w uroczystej Eucharystii w Kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. abp. dr. Wacława Depo z udziałem o. dr. Tadeusz Rydzyka CSsR, założyciela WSKSiM oraz rektora uczelni o. dr. Zdzisława Klafki CSsR.

Wraz ze studentami do Częstochowy pielgrzymują duszpasterze akademiccy, wykładowcy oraz pracownicy administracji.

Uczestnicy pielgrzymki wysłuchają także wykład dr hab. Mieczysława Guzewicza na temat: „Boży zamysł względem dziewczyny i chłopaka”. Wspólne pielgrzymowanie zakończy Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich, przygotowana przez Duszpasterstwo Akademickie WSKSiM.

Społeczność akademicka pielgrzymuje na Jasną Górę, aby polecać sprawy życia, rozwoju młodych ludzi, którzy kształcą się w naszej Uczelni, aby dokonywali w życiu dobrych wyborów oraz szukali przed Matką Bożą sensu i planu na życie. Ojciec założyciel dr Tadeusz Rydzyk CSsR twierdzi, że „to do najlepszej Matki przychodzą młodzi ludzie, którym zależy nie tylko na życiu własnym i swoich rodzin, ale zależy im na życiu całego narodu, na życiu tych, do których Pan Bóg ich pośle. Jesteśmy po to na Jasnej Górze, żeby się umacniać i budować, stanąć po stronie życia, po to, aby w przyszłości nie okazało się, że śmierć zwyciężyła – powiedziała dr Dorota Żuchowska,  dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Społecznej i Medialnej.

Dzień Świętości Życia został wprowadzony w 1998 roku przez Episkopat Polski w odpowiedzi na wezwanie Ojca św. Jana Pawła II, które zawarł w encyklice  „Evangelium Vitae”.

 

Wypowiedź dr Doroty Żuchowskiej:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl