Straż pożarna: w ciągu ostatniej doby 536 interwencji

W ciągu ostatniej dobry straż pożarna w związku z pogodą interweniowała 536 razy – poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. Najwięcej – 412 interwencji – miało związek z wiatrem, pozostałe 124 z opadami deszczu i śniegu – podał.

„Sytuacja – jeśli chodzi o działanie straży – wygląda znacznie spokojniej niż to wygląda w relacjach medialnych. Ostatnia doba to 536 interwencji związanych z pogodą, to jest bardzo mało w porównani np. z ostatnim orkanem Barbara. Najwięcej interwencji – 412 z 536 – jest związanych z wiatrem” – powiedział Frątczak.

Wskazał, że najsilniejszy wiatr, a co za tym idzie – najwięcej zdarzeń odnotowano na Pomorzu Zachodnim – 71, w Łódzkiem – 68 i na Pomorzu – 51. Dodał, że wśród 124 interwencji związanych z opadami deszczu i śniegu najwięcej – 52 – było w Łódzkiem, 17 na Pomorzu i 8 na Mazowszu.

„Jeśli chodzi o łączną liczbę interwencji, najwięcej wyjeżdżali strażacy w centrum Polski – w woj. łódzkim 117, 76 razy w woj. zachodniopomorskim, 68 na Pomorzu i 48 na Warmii i Mazurach” – poinformował.

Strażacy najczęściej wyjeżdżali do połamanych i powalonych drzew, które blokowały drogi, ulice i szlaki kolejowe, oraz po to, by zabezpieczyć uszkodzone elementy konstrukcyjne budynków i reklam. W kilku przypadkach strażaków wzywano do uszkodzonych dachów. W województwach północnych wezwania były związane głównie z tzw. cofką.

W czwartek rano w radiowej Trójce szef MSWiA Mariusz Błaszczak podkreślił, że straż pożarna jest w gotowości i czuwa nad sytuacją.

„Służby podlegające wojewodom także monitorują sytuację. Służby podległe MSWiA interweniują wszędzie tam, kiedy dochodzi do zagrożenia mienia czy też zdrowia czy życia ludzkiego” – zapewnił minister.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl