fot. PAP/EPA

Straty Rosjan na Ukrainie przewyższają dane z wojen czeczeńskich?

Rosja w wyniku wojny na Ukrainie odnotowuje rosnące straty zarówno w ludziach, jak i amunicji. Są to straty, które prawdopodobnie przewyższają szkody poniesione przez rosyjskich zbrodniarzy podczas wojen czeczeńskich.

Końca działań wojennych na Ukrainie jak na razie nie widać. To, co z pewnością można dostrzec, to coraz większe straty rosyjskiego okupanta.

Najbardziej zacięte walki w ciągu ostatniego tygodnia rozgrywały się w Donbasie, wokół miast Bachmut i Sołedar. Utrzymujemy nasze pozycje na tych i kilku innych obszarach obwodu donieckiego. Z kolei armia rosyjska straciła już tak wiele swoich ludzi i tak dużo amunicji, że prawdopodobnie przewyższa to bilans ich strat z dwóch wojen czeczeńskich razem wziętych – poinformował ukraiński prezydent, Wołodymyr Zełenski.

Prawdziwa wielkość strat Kremla jest jednak ukrywana przed rosyjskim społeczeństwem. Władimir Putin, chcąc osiągnąć swoje chore zamiary, bez skrupułów wysyła swoich obywateli na śmierć.

„Rosjanie próbują przełamać naszą obronę w okolicach miast Swatowe-Kreminna. Ziemia jest tam usłana ciałami martwych Rosjan. Za każdym razem podczas ataków Rosjanie wysyłają swoich żołnierzy na rekonesans, którego oni nie mogą przetrwać. Umierają, idą następni i znowu, i znowu” – oświadczył gubernator obwodu ługańskiego, Serhij Hajdaj.

W ciągu minionej doby ukraińskie siły strąciły kolejne rosyjskie pociski manewrujące Kalibr i drony Shahed-136.

To pokazuje, że obrona kraju jest silna i nie ustanie, dopóki każdy zakątek naszej ojczyzny nie zostanie odzyskany – zadeklarował ukraiński prezydent.

Wyzwolimy wszystkie nasze miasta i wsie bez względu na to, co okupanci planują kontynuować swoją obecnością na ziemi ukraińskiej. Ukraina będzie wolna i wszystkie nasze granice zostaną odzyskane – zarówno na lądzie, jak i na morzach; zarówno na południu, jak i na wschodzie – oświadczył prezydent Wołodymyr Zełenski.

Pentagon w piątek ogłosił nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy. Wart jest on 400 mln dolarów. To pierwszy pakiet obejmujący czołgi.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl