fot. pixabay.com

Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka apeluje o wycofanie prezydenckiego projektu ustawy dopuszczającego zabijanie najbardziej chory dzieci

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy, by wycofał z Sejmu projekt ustawy dopuszczający zabijanie najbardziej chorych dzieci.

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który ograniczył zabijanie dzieci chorych i podejrzanych o chorobę, z Pałacu Prezydenckiego wyszła ustawa, która miała na nowo dopuścić do tzw. aborcji w przypadku podejrzenia u dziecka wad śmiertelnych.

W ocenie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka projekt dawał szerokie pole interpretacji, czym jest wada letalna.

– Wywołał szok w środowiskach katolickich, środowiskach konserwatywnych, wśród wyborców Zjednoczonej Prawicy, którzy dotychczas byli zapewnieni przez prezydenta RP w trakcie dwóch kampanii wyborczych Andrzeja Dudy, że jest to człowiek, który bezwzględnie chroni życie ludzkie od poczęcia i który podpisze ustawę znoszącą przesłankę eugeniczną – wskazał Piotr Guzdek z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Obrońcy życia apelują do prezydenta o wycofanie projektu.

– Aby jednoznacznie wykazał się postawą bezkompromisowej ochrony życia ludzkiego. Bez wyjątków, a więc bez kategoryzowania Polaków, na tych, u których diagnozuje się wadę letalną i tych, u których tej wady się nie diagnozuje, że prezydent będzie jednak gwarantem ochrony życia ludzkiego – powiedział Piotr Guzdek.

Projekt wciąż leży w Sejmie. Reakcja środowisk aborcyjnych na przepisy zaproponowane przez Andrzeja Dudę, pokazała, że celem dążeń tzw. strajku kobiet, nie była tzw. aborcja eugeniczna.

– One dążą do niczym nie ograniczonego, pełnego dostępu do aborcji, finansowanej ze środków publicznych, w przestrzeni publicznych szpitali. Nie tylko aborcji chirurgicznej, ale też szerokiej dostępności środków farmakologicznych – wskazał Piotr Guzdek.

Według obrońców życia wycofanie projektu ustawy, który dopuszcza tzw. aborcję w przypadku dzieci najbardziej chorych, to jedyne racjonalne rozwiązanie zgodne z godziwymi standardami życia publicznego.

TV Trwam News

drukuj