Telewizyjna debata prezydencka 5 maja

5 maja na antenie TVP 1 odbędzie się debata prezydencka. Zaproszenie otrzymało 11 kandydatów. Wczoraj przedstawiciele sztabów losowali kolejność wystąpień swoich kandydatów i miejsca, na jakich zasiądą w studiu telewizyjnym.

Sztab Andrzeja Dudy, kandydata PiS-u, wylosował miejsce numer jeden. Bronisław Komorowski, jeżeli zdecyduje się wziąć udział w debacie zasiądzie na fotelu z numerem 7.

Marcin Mastalerek, rzecznik PiS-u potwierdza, że Andrzej Duda weźmie udział w debacie. Mamy nadzieję, że prezydent również się zjawi – podkreśla.

– Mamy nadzieję, że Bronisław Komorowski jest zadowolony z losowania. Ma 7 miejsce, wypowiedź początkowa i końcowa czwarta, w pierwszej rundzie mówi pierwszy, w drugiej rundzie mówi siódmy, w trzeciej rundzie mówi dziesiąty[…]. Czekamy na 5 maja – 90 minut o 20:25. Mamy nadzieję, że prezydent się zjawi. Andrzej Duda na pewno będzie – powiedział Marcin Mastalerek.

Poseł Beata Szydło, szefowa sztabu wyborczego kandydata PiS-u wyraziła nadzieję, że podczas debaty nie zabraknie pytań trudnych:

– O wiek emerytalny, podatki. Mam nadzieję, że Bronisław Komorowski odpowie szczerze i uczciwie na te wszystkie pytania i również wiemy doskonale, zdajemy sobie z tego sprawę, że nasz kandydat – który jest doskonale przygotowany – na pewno będzie w tej debacie postacią pierwszoplanową – zapewniła poseł.

Sztab wyborczy prezydenta Bronisława Komorowskiego jest przeciwny jego udziałowi w debacie przed I turą wyborów. Kandydaci muszą potwierdzić obecność na debacie najpóźniej na 24 godziny przed jej terminem.

Pierwszy temat debaty to „Polityka zagraniczna i bezpieczeństwo” drugi „Rozwój gospodarczy i społeczny”, trzeci temat to „Wizja i ustrój państwa”.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          RIRM

 

drukuj