Stop tzw. aborcji – pikieta obrońców życia w Krakowie

Obrońcy życia będą dziś protestować przeciwko dokonywaniu tzw. aborcji – czyli zabijaniu dzieci nienarodzonych a także zmuszania do udziału w tym procederze lekarzy w szpitalu im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Protest rozpocznie się o godz. 13.30 przed placówką.

Na łamach jednej z krakowskich gazet ukazał się artykuł w którym wicedyrektor szpitala przyznaje, że w tej instytucji dokonuje się tzw. aborcji. Problemem jak mówi dyr. Bożena Kozanecka jest jeden z anestezjologów, który stanowczo odmawia asystowania przy przerywaniu ciąży. Lekarz, który ma zadania ratować życie powołuje się na klauzulę sumienia.

– Jeden z lekarzy odmawia dokonywania tzw. aborcji. To jest trzonek do artykułu i to jest największy problem. Pikietując pod szpitalem chcemy także wesprzeć tych lekarzy, którzy tam pracują, aby odważnie wyrażali swoje zdanie i korzystali z klauzuli z sumienia. Żeby się opierali naciskom. Lekarz ma prawo odmówić wypełnieniu działania, które naruszają jego sumienie. Mają prawo odmówić udziału w takiej operacji – powiedział Adam Kulpiński – koordynator Fundacji pro Prawo do  Życia okręgu krakowskiego.

Z nieoficjalnych informacji do jakich udało nam się dotrzeć wynika, że lekarze, którzy odmawiają aborcji są wzywani z dyżuru w ostatnim momencie, kiedy to kobieta jest już w trakcie procesu poronienia.

Lekarz musi wówczas udzielić jej pomocy, ponieważ istnieje zagrożenie życia.

Obrońcy życia z Krakowa zapowiadają, że będą protestować co tydzień.

 

Wypowiedź Adama Kulpińskiego :


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj