fot. PAP/EPA

Stop islamizacji Niemiec

W Dreźnie odbędzie się dzisiaj demonstracja wobec groźby islamizacji Zachodu przez uchodźców z krajów arabskich. Organizatorem cyklicznych akcji jest prawicowo – populistyczny sojusz Pegida. W tym samym czasie również w Dreźnie, a także w Berlinie i  Stuttgarcie odbędą się kontrdemonstracje.

Jest to już kolejna demonstracja organizowana pod hasłem sprzeciwu wobec groźby islamizacji Zachodu przez uchodźców z krajów arabskich. Wiece organizowane są co tydzień. Organizatorem demonstracji jest prawicowo-populistyczny sojusz Pegida – Patriotyczni Europejczycy przeciwko Islamizacji.

Dziesiąty z rzędu wiec odbył się w ubiegły poniedziałek wieczorem w historycznym centrum Drezna, przed budynkiem słynnej opery. Demonstranci śpiewali kolędy. W proteście przeciw wiecowi Pegidy władze opery wygasiły oświetlenie gmachu. Kontrdemonstracja zwołana przez przeciwników Pegidy zgromadziła około 4 tys. ludzi. Więcej – około 12 tys. – demonstrowało w Monachium pod hasłami: „Uchodźcy są mile witani”.

Niemcy to kraj, do którego napływa obecnie najwięcej imigrantów, a związane z tym niepokoje powodują wzrost poparcia dla partii populistycznych, radykalnych i niechętnych obcokrajowcom. Obecnie co ósmy Niemiec czuje realną groźbę związaną z napływającym do ich kraju radykalnym islamem.


TV Trwam News

drukuj