fot. PAP

Stolica: Zamknięte kolejne stacje metra; powód – zapach gazu

Z ruchu wyłączony został odcinek metra między stacjami „Dworzec Gdański” i „Metro Wilanowska”. Około południa pracownicy podziemnej kolejki wyczuli na stacjach zapach gazu.

Przed południem we wtorek zamknięte zostały trzy stacje w centrum miasta – „Centrum”, Świętokrzyska” i „Ratusz Arsenał”.

 Jak powiedział rzecznik Metra Warszawskiego Krzysztof Malawko, po południu, gdy trwały przygotowania do wznowienia ruchu na tym odcinku, pracownicy metra wyczuli intensywny zapach gazu na kolejnej stacji – „Politechnika”.

Konieczne było wyłączenie napięcia w trzeciej szynie na całym odcinku energetycznym – od „Politechniki” do „Wierzbna”. Ruch nadal wstrzymany jest też na odcinku wyłączonym wcześniej. Metro kursuje na dwóch odcinkach: „Kabaty” – „Metro Wilanowska” i „Młociny” – „Dworzec Gdański”.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że pasażerowie mogą korzystać z autobusów zastępczej linii „Z” (kursują między pl. Wilsona a stacją metra „Wilanowska”) oraz z tramwajów linii „M” (jeżdżą od stacji metra „Marymont” do stacji metra „Wilanowska”).

Akcję na wcześniej zamkniętych stacjach prowadziło siedem jednostek straży pożarnej, w tym trzy ratownictwa chemicznego. Ewakuowano 900 osób. Rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak informował, że urządzenia straży pożarnej nie wykazały obecności gazu.

Sprawdzona została też m.in. stacja metra „Imielin” na której też nie stwierdzono obecności gazu. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

PAP

drukuj