fot. PAP/Marcin Obara

W Warszawie odbywa się Rada Naczelna PSL-u  

Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbywa się Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego. Posiedzenie będzie dotyczyło m.in. 125-lecia ruchu ludowego.  

Ludowcy poprzedzili posiedzenie uroczystościami przed pomnikiem Wincentego Witosa.

https://twitter.com/PSL_Malopolska/status/1288060474135924738

Rada podsumuje też kampanię prezydencką i wyznaczy kierunki na przyszłość. Politolog Marcin Drewa wskazał, że dziś niełatwo jest zdefiniować Polskie Stronnictwo Ludowe, które odeszło od swoich ideałów. Ludowcom trudno będzie wyjaśnić niektóre kwestie wyborcom. Mowa m.in. o niedawnej koalicji z Platformą Obywatelską, optującą za LGBT.

– To jest bardzo trudne do wytłumaczenia swoim wyborcom. Widać, że PSL ma z tym problem. Nie wiedzą, gdzie postawić środek ciężkości i do kogo skierować program, bo – jak widzimy – wyborcy PSL-u mają ogromny problem z tym, że jednak PSL tak mocno wspierało Rafała Trzaskowskiego na prezydenta i w niemalże wszystkich wyborach koalicję z Platformą Obywatelską, co pokazuje, że jednak przegrywają na wsi. Ostatnie wybory pokazały, że ludzie tego nie przyjmują i to jest ogromny problem – ocenił Marcin Drewa.

Rada Naczelna PSL ma ustalić również datę kongresu partii, na którym zostaną wybrane władze ugrupowania i wprowadzone zmiany w statucie.

Politycy PSL mówią, że mimo słabego wyniku wyborczego, Władysław Kosiniak-Kamysz pozostanie liderem Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Ludowcy nie planują też koalicji z innymi ugrupowaniami. Chcą umocowania Koalicji Polskiej. Podczas kongresu planują uzupełnić statut partii o obywatelskie postulaty Pawła Kukiza.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl