fot. flickr.com

Stańmy dziś razem w obronie ks. abp. Marka Jędraszewskiego

W Krakowie przed siedzibą kurii przy ul. Franciszkańskiej 3 o godzinie 15:00 odbędzie się spotkanie modlitewne w obronie ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Transmisja na antenie TV Trwam.

Słowa metropolity krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego „o tęczowej zarazie” wywołały ostrą reakcję środowisk lewicowych i homoseksualnych.

– Ja mówiłem o ideologii nie o ludziach. Kościół ludzi nie potępia, potępia zło, także zło, które przyjmuje kształt określonej ideologii. (…) Jest to bardzo określony system myślenia, określony system wartości, trzeba to powiedzieć – antywartości, który przede wszystkim jest antychrześcijański – zaznaczył ks. abp Marek Jędraszewski.

Środowiska broniące ideologii LGBT nie widzą nic złego w antychrześcijańskiej ideologii. Co więcej, domagają się odwołania księdza Arcybiskupa. Metropolitę krakowskiego zaatakował także „Tygodnik Powszechny”. [więcej tutaj]

„Przesłanie kazania, które 1 sierpnia wygłosił ks. abp Marek Jędraszewski, jest przeciwne nauce Jezusa. Metropolita krakowski wezwał do walki nie z własnym grzechem, lecz z innymi ludźmi. (…) Takich wezwań nie wygłasza się niewinnie. Ich konsekwencją może być dalszy wzrost wzajemnej wrogości: z jednej strony wobec osób LGBT, ale także, prawem rykoszetu, wobec kleru i wszystkich katolików” – czytamy w „Tygodniku Powszechnym” z dn.02.08.2019.

– Tekst wypowiedzi mojej w sposób autoryzowany pojawił się nie tylko na stronie internetowej, ale także w „Naszym Dzienniku” i nikt nie znajdzie tych stwierdzeń, o które ja tutaj na łamach „Tygodnika Powszechnego” zostałem pomówiony. Mam prawo oczekiwać sprostowania i przeproszenia – podkreślił metropolita krakowski.  

W dzisiejszym świecie potrzeba prawdy, a tej prawdy broni ks. abp Marek Jędraszewski. Dlatego dziś wierni będą modlić się przed siedzibą kurii w intencji swojego pasterza.

– Popieramy naszego Arcybiskupa i zgadzamy się z tym, co powiedział – powiedział Dariusz Walusiak, współorganizator akcji w obronie ks. Arcybiskupa.

– Na naszym spotkaniu będziemy się za niego gorąco modlić. Będziemy się modlić także za Polskę, za nasze rodziny, za to, byśmy nigdy Pana Boga nie zawiedli i za to, żeby Polacy, którzy myślą inaczej, którzy nas obrażają, którzy szczególnie obrażają naszą Matkę Maryję – nawrócili się – dodała Beata Popławska-Walusiak.

Transmisja z modlitewnego spotkania w obronie ks. abp. Marka Jędraszewskiego na naszej antenie. Początek o godzinie 15.00.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl